Ātri zaudēti vārti ietekmē “FS Jelgava” sniegumu pret “Riga FC”

Svētdien, 19. maijā futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās “Tonybet Virslīgas” 14. kārtas spēlē ļāva “Riga FC” ātri gūt trīs vārtus, kurus turpinājumā neizdevās atspēlēt. Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva uzbrucējs Oloko Ede.

Uz spēli pret Latvijas otro spēcīgāko komandu jelgavnieku sākumsastāvs piedzīvoja minimālas izmaiņas. Pussarga Andra Deklava vietā tika ielikts Ralfs Šitjakovs, kuram bija vairāk laika atjaunot fizisko stāvokli. Aizsargs Mārcis Šusts treniņā guva mikrotraumu, tāpēc viņa vietā spēli uzsāka Dāvis Mārcis Valmiers.

Pēc spēles plāna “FS Jelgava” zināja, ka daudz spēlēs bez bumbas un līdz ar to bija jākoncentrējas darbam aizsardzībā, lai nepieļautu ātru vārtu zaudēšanu. Jelgavnieki rūpīgi turēja skaistas aizsardzības līnijas, bet nespēja noreaģēt uz rīdzinieku izspēle, kura jau 3. minūtē noslēdzās ar vārtu zaudējumu pēc Marko Refžas bumbas raidījuma – 0:1.

Sešas minūtes vēlāk “Riga FC” no laukuma kreisās malas izpildīja brīvsitienu, kura rezultātā bumba nonāca soda laukuma vidū, kur to vārtos ar galvu ieraidīja Antonijs Černomordijs – 0:2.

Vēl pēc 5 minūtēm “Riga FC” viegli apspēlēja jelgavniekus un bumbu vārtos raidīja Eduards Dašķevičs – 0:3.

Ātro vārtu zaudējumu varētu skaidrot ar biežo spēļu grafiku un laika trūkumu, kurš kavēja “FS Jelgava” spēlētāju spēku atjaunošanu. To var pamanīt ar lēmuma pieņemšanas reakcijas ātrumu, kurš šajā spēlē atšķīrās no iepriekšējām divām.

Otrajā puslaikā “Riga FC” tik pat ātri ieguva bumbas kontroli savās rokās un pirmajās 13 minūtēs guva divus vārtus. Precīzi šoreiz bija Kemelo Ngena (Kemehlo Nguena) un Gotjē Mankenda (Gauthier Mankenda) – 0:5.

“FS Jelgava” spēlētāju dusmas uz savu sniegumu pakāpeniski kāpinājās un kad rīdzinieki atslābināja savu spiedienu, jelgavnieki atbildēja ar vienu vārtu guvumu. Agris Glaudāns laukuma centrā atņēma pretiniekam bumbu un kreisā malā nonāca līdz soda laukumam. Ar Gļeba Kļuškina un Ikuto Gomi piespēlēm bumba tika nogādāta pie Oloko Ede uz labo pusi.

Oloko filigrāni apspēlēja 2 pretiniekus un trešā futbolista aizsegā raidīja bumbu vārtu tālajā kreisajā malā, gūstot savus ceturtos čempionāta vārtus un tuvojoties Virslīgas bombardieru topam – 1:5.

Gūtos vārtus “FS Jelgava” spēlētāji nesvinēja, bet steidzās turpināt spēli, lai mēģinātu vēl vienu reizi pārspēt viesu vārtus, bet diemžēl to izdarīt neizdevās.

Spēles iznākums protams bija sarūgtinošs, bet futbolisti nedrīkst pakļauties šai emocijai, jo jau ceturtdienā izbraukumā būs jātiekas ar FK “Auda”. Treneru korpusam nāksies labi padomāt, kā organizēt spēli, lai varētu tikt pie kāda punkta.

Komandu sastāvi

FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons (C), 23 Gļebs Kļuškins (14 Ādams Dreimanis 77'), 41 Ikuto Gomi, 99 Rihards Bečers (70 Artūrs Janovskis 46'), 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs (28 Andris Deklavs 65'), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (4 Gļebs Kačanovs 81'), 10 Agris Glaudāns; rezervisti: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 17 Andris Liepnieks, 15 Kristers Pantelejevs; galvenais treneris: Valērijs Redjko.

“Riga FC”: 1 Rihards Matrevics (G), 7 Brian Ezequiel Orosco (11 Brian Pena Perez-Vico 75'), 77 Gauthier Bwayi Mankenda (20 Gonzalo Emanuel Muscia 62'), 23 Eduards Dašķevičs (24 Luis Enrrique Iberico Robalino 46'), 18 Marko Regža (19 Taiwo Abdulrahman 46'), 93 Kemehlo Pierre Kevin Nguena, 14 Hrvoje Babec, 21 Baba Musah, 13 Raivis Andris Jurkovskis, 25 Ngonda Muzinga Glody (35 Ivan Erquiaga 62'), 34 Antonijs Černomordijs (C); rezervisti: 16 Nils Toms Puriņš (G), 8 Miloš Jojič, 33 Kirils Iļjins; galvenais treneris: Simo Johannes Valakari.